هوگو بارا شرکت شیائومی را ترک خواهد کرد و به سیلیکون ولی بازخواهد گشت

دسته بندی : کسب و کار , گوناگون بازدید: 13 23 ژانویه 2017 - ساعت 13:33:54 نویسنده :
هوگو بارا

یکی از علل موفقیت شیائومی در سال‌های اخیر حضور شخص هوگو بارا به عنوان نایب رییس این شرکت بود. وی در مدت حضورش توانست کارخانه‌ای قدرتمند را بنا نماید. با تِک میکس همراه شوید.

نایب رییس شرکت شیائومی در حساب کاربری فیس بوک خود بیان کرد که قصد دارد شیائومی را ترک گفته و به سیلیکون ولی بازگردد. قبل از آغاز به کار در شیائومی وی مسئول اندروید در گوگل بود. وی درباره مدت اقامتش در چین بیان نمود: “بهترین و پرچالش‌ترین بخش زندگی من بوده است.” وی در ادامه می‌گوید: “در حال حاضر این شرکت در بهترین مسیر قرار گرفته و به صورت جهانی در حال گسترش می‌باشد. زندگی در چنین محیط بی‌همتایی تاثیر فراوانی بر من داشته و در حال اثر گذاشتن بر سلامتی من می‌باشد.”

هنگامی که در آگوست 2013 هوگو بارا به شیائومی پیوست به سرعت تبدیل به ستاره این شرکت شد. اگر بخواهید تاثیر حضور هوگو بارا در شیائومی را درک نمایید باید به شما بگوییم که در سال 2012 این شرکت تنها 7.5 میلیون تلفن همراه به فروش رساند این عدد در سال 2014 به 61 میلیون دستگاه افزایش پیدا کرد! تقریبا 800 درصد افزایش در کمتر از 2 سال حضور!

مدیر شرکت شیائومی یعنی آقای Lei Jun می‌گوید که گسترش شرکت بسیار سریع و ناپایدار بوده است. وی می‌افزاید: “گسترش شرکت بسیار سریع بوده و توانسته‌ایم دست به معجزه بزنیم. اما هدف ما گسترش در طولانی مدت می‌باشد.”

با وجود توفیق روزافزون برند شیائومی در اروپا و آسیا اما این شرکت در آمریکا چندان شناخته شده نیست و راه درازی را در پیش دارد. هم اکنون در ایالات متحده محصولاتی نظیر تلویزیون هوشمند Mi Box به فروش می‌رسد. به زودی شاهد حضور تلفن‌های هوشمندی مانند Mi Note 2 و Mi 5 در آمریکا خواهیم بود. در صورت رفع محدودیت‌ها می‌توان انتظار داشت که برند شیائومی ره صد ساله را یک شبه طی نماید. مدیر شیائومی ضمن قدردانی از هوگو بارا خواسته تا باز هم نقش مشاور را به دوش کشد و شرکت را به طور کامل ترک نکند. بعد از سال نو چینی در ماه فوریه هوگو بارا این شرکت را ترک خواهد گفت. وی می‌خواهد ماجراجویی جدیدی در دره سیلیکون را تجربه نماید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.