قیمت + مشخصات سرفیس پرو 5 : آخرین شایعات و زمان رونمایی محصول قدرتمند مایکروسافت

دسته بندی : کامپیوتر , ویندوز بازدید: 4 28 ژانویه 2017 - ساعت 21:59:35 نویسنده :
مشخصات سرفیس پرو 5

گمانه زنی‌ها حکایت از رونمایی تبلت هیبریدی جدید مایکروسافت در نمایشگاه MWC 2017 دارند. تصمیم داریم قیمت و مشخصات سرفیس پرو 5 را بررسی نماییم. با تِک میکس همراه شوید.

همه ما بی‌صبرانه منتظر رونمایی رسمی Surface Pro 5 از سوی مایکروسافت هستیم. ولی سرفیس پرو 4 در نوع خود به اندازه‌ای موفق و قدرتمند بود که مایکروسافت هیچ عجله‌ای در ارائه نسل جدید محصول خود ندارد. با این حال پیش بینی می‌شود که زمان رونمایی سرفیس پرو 5 پیش از ماه مارچ و در جریان نمایشگاه MWC 2017 باشد.

شایعات حکایت از عرضه سرفیس پرو 5 در بریتانیا در ماه مارچ سال 2017 دارند. مایکروسافت در ماه اکتبر سال 2015 اقدام به رونمایی از سرفیس پرو 4 نمود و اکتبر 2016 بروزرسانی سخت افزاری برای سرفیس بوک i7 ارائه نمود. 2017 سال رونمایی از سرفیس پرو 5 خواهد بود. بروزرسانی جدید ویندوز 10 تا بهار در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و مایکروسافت همزمان با ارائه آن نیاز به معرفی محصولی جدید خواهد داشت.

با عرضه سرفیس پرو 5 به احتمال فراوان قیمت پایه سرفیس پرو 4 از 749 پوند به 609 پوند کاهش خواهد یافت. این خبری بسیار خوشحال کننده خواهد بود زیرا مشخصات Surface Pro 4 برای بسیاری از ما نه تنها کم نیست بلکه بیش از نیاز روزانه می‌باشد. مایکروسافت قرار داد ساخت محصول جدید را با کارخانه بزرگ پگاترون در چین امضا نموده است. مشخصات سرفیس پرو 5 بسیار چشمگیر خواهد بود. رزولوشن نمایشگر آن 4K بوده و به قلم جدید مجهز به شارژ بیسیم بروزرسانی شده است. به تازگی برخی نسخه‌های پردازنده ARM با ویندوز 10 هماهنگ شده‌اند و می‌توانند آن را بدون هیچ مشکلی اجرا نمایند. یکی از مزایای این هماهنگی، مصرف باتری بهینه و قیمت کمتر دستگاه‌ها می‌باشد.

مشخصات سرفیس پرو 5

پردازنده‌های نسل هفتم اینتل علاوه بر مصرف باتری بهینه توانسته‌اند ارتباط 4G LTE را برای کاربران به ارمغان بیاورند. از دیگر مشخصات سرفیس پرو 5 می‌توان به پردازنده Kaby Lake یا نسل هفتم اشاره نمود. این پردازنده به تازگی وارد بازار شده و هنوز در ایران به ندرت یافت می‌شود.

قلم سرفیس پرو 5 به باتری قابل شارژی مجهز شده که هنگام اتصال به بدنه دستگاه به صورت بیسیم شارژ می‌گردد. قلم سرفیس پرو 4 از باتری AAAA غیر قابل شارژ استفاده می‌نمود. سرفیس پرو 5 در دو نوع و با پردازنده‌های اینتل و ARM روانه بازار خواهد شد. برخی از مدل‌های Surface Pro 5 مجهز به نمایشگر 4K و برخی دیگر به نمایشگر 2K تجهیز خواهند شد. حداکثر رم به 16 گیگابایت در نسخه‌های ممتاز ارتقا یافته است. برای اولین بار شاهد استفاده از USB-C به جای USB 3.0 خواهیم بود. از USB-C می‌توان برای شارژ دستگاه استفاده نمود. دوربین و WiFi هم ارتقا یافته‌اند.

قیمت سرفیس پرو 5 نسبت به سرفیس پرو 4 تغییر عمده‌ای نخواهد داشت و برای مدل Core i3 حدود 749 پوند می‌باشد. پیش بینی می‌شود که قیمت سرفیس پرو 4 حدود 150 پوند کاهش پیدا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.