قوی ترین سی پی یو جهان از نوع کوانتوم توسط شرکت IBM رونمایی شد

دسته بندی : کامپیوتر بازدید: 3 17 مه 2017 - ساعت 11:29:05 نویسنده :
قوی ترین سی پی یو جهان

امروز از قوی ترین سی پی یو جهان توسط شرکت IBM رونمایی گردید. این پردازنده از نوع کوانتوم بوده و IBM قصد دارد آن را برای استفاده کاربران عادی بهینه نماید. با تِک میکس همراه شوید.

پلتفرم محاسباتی کوانتوم IBM خبر از جهش قدرت پردازنده‌ها دارد. امروز شرکت IBM از دو کامپیوتر کوانتومی فوق قدرتمند رونمایی کرد. این کامپیوترها در نوع خود قوی‌ترین محسوب می‌گردند. کامپیوترهای کوانتومی تمام تمرکز خود را بر روی شغل‌های تحقیقاتی مانند موسسات و تجارتی مانند بانک‌ها بنا نهاده‌اند. قوی ترین سی پی یو جهان بر مبنای سیستم IBM Q طراحی شده است.

قدرت مجموعه‌های جدید 16 و 17 کوانتوم بیتس (qubits) می‌باشد. کوانتوم بیتس واحد قدرت کامپیوترهای کوانتومیست که هر چه بیشتر باشد بهتر است. نسل قبلی کامپیوتر کوانتومی قدرتی 5 کوانتوم بیتس داشت! کامیپوترهای کوانتومی می‌توانند مسائل پیچیده ای که در حال حاضر و با سیستم های فعلی قادر به حل آن ها نیستیم را برایمان حل نماید. برخی از مسائل پیچیده کنونی شامل هوش مصنوعی، خدمات اقتصادی و لجستیکی  می‌شود. IBM بسیار مشتاق است تا کاربران زیادی از قوی ترین سی پی یو جهان و کامپیوترهای کوانتومی بهره ببرند و این شرکت را در این مسیر یاری نمایند تا هر چه زودتر کمبود و نقصان‌های آن آشکار گردد. IBM می‌خواهد قدرت قوی ترین سی پی یو جهان را تا سال‌های آتی به 50qubits افزایش دهد.

تا پیش از این کامیپوترهای کوانتومی در اختیار کسب و کارهای بسیار بزرگ، دولت‌ها و موسسات تحقیقاتی عظیم بود. اما ظاهرا دوران محدودیت رو به پایان است و شمار بیشتری از مردم می‌توانند از آن بهره ببرند. کامپیوترهای 5 کوانتوم بیتسی حدود 300 هزار بار از تابستان 2016 مورد استفاده قرار گرفتند. با ورود کامپیوتر کوانتومی 16 کوانتوم بیتسی بسیاری از توسعه دهندگان و برنامه نویسان می‌خواهند از آن استفاده نمایند تا تجربه جدیدی را کسب نمایند. شرکت IBM همواره در دنیای رایانه‌ها پیشتاز بوده و هم اکنون خواب‌های بزرگی را برای آینده دیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.