تجربه دو ماه استفاده از Mac Book 2016 به همراه ترفندها

دسته بندی : کامپیوتر , مک بازدید: 16 24 جولای 2016 - ساعت 16:26:40 نویسنده :

Mac Book 2016 را خریداری کرده و ابتدا عاشاقانه به آن مهر می‌ورزید و آن را دوست دارید اما بعد از تمام شدن اشتیاق اولیه، باز هم دستگاه را دوست خواهید داشت؟ برای پاسخ با تِک میکس همراه باشید.

پاسخ به این سوال اندکی پیچیده است. ولی من از تصمیم پشیمان نیستم! Mac Book 2016 طراحی حیرت انگیزی دارد. به اندازی سریع می‌باشد که بتوانید اکثر کارهای خود را انجام دهید و من گمان می‌کنم که بسیاری از مردم هم این اولترا بوک را دوست خواهند داشت.

lg-27ud88-w-macbook-usb-c1

Mac Book 2016 بسیار آرام است

از سال 2013 که MacBook Pro از صفحه نمایش رتینا استفاده کرد آرامش در این دستگاه ها ظاهر شد اما حالا چطور؟ آرامش در دستگاه‌های جدید به امری بسیار طبیعی و پیش فرض بدل گشته است و دیگر توجهی به آن نمی‌شود. هنگام استفاده سنگین از دستگاه در مواردی نادر با پیغام MacBook شما احتیاج به خنک شدن دارد روبه‌رو می‌شدم. اما از مزایای دستگاه بی‌صدا، می‌توان به امکان ضبط صدا به صورت سالم و بدون نویز حاصل از چرخش فن اشاره کرد.

می‌توان ویدئو را در نرم افزار Final Cut Pro X تدوین کرد ولی این کار چندان آسان نیست

قبل از اینکه بنده صاحب یک Mac Book 2016 شوم هیچ گاه فکر نمی‌کردم که یک اجرای برنامه تدوین هم انسان را درگیر خود سازد. اما حالا درباره این امر تجدید نظر کرده‌ام. استفاده از Media Proxy برای بهینه سازی فرایند تدوین بسیار لازم است. مثلا برنامه Final Cut Pro X برای تدوین ویدئوهای 4K بدون استفاده از Media Proxy کاملا غیر قابل استفاده می‌باشد. حتی برای تدوین ویدئوهای 1080p هم احتیاج به Media Proxy خواهید داشت. بله شما می توانید از برنامه Final Cut Pro X استفاده نمایید ولی باید برخی مواقع با کاستی‌ها کنار بیائید.

mac book 2016

صفحه نمایش همچنان تحسین برانگیز است

حقیقت این است که اپل یک ماشین بر مبنای صفحه رتینا برای ما ساخته است و هنگامی که به مصرف باتری آن می‌نگرید این هماهنگی بین کیفیت صفحه نمایش و عمر باتری قابل توجه است. پیشنهاد من به شما استفاده از رزولوشن 900*1440 می‌باشد. به خاطر اینکه استفاده از رزولوشن اصلی Mac Book 2016 برای کار با فیلم و عکس جالب نمی باشد.

کیبورد می تواند آزار دهنده باشد

بسیاری از مردم کیبورد با عمق کم هنگام فشردن را دوست ندارند ولی این بخش برای من آزار دهنده نبود. چیزی که من متوجه شدم این است که برخی کلیدها می‌توانند به راحتی به وسیله غبار و خورده ریزها در جایشان گیر کنند. با وجود گیر کردن باز هم کار می‌کنند ولی سرجایشان تکان نمی‌خورند. من تنها کسی نبودم که این مشکل را داشتم با اندکی گشت و گذار در وب سایت‌ها دریافتم که این معضل همگانی می‌باشد.

macbook-stuck-keys

هنوز هم عاشق حمل آسان دستگاه هستم

Mac Book 2016 پادشاه در بحث حمل محصول می‌باشد. من فکر نمیکنم که Mac Book چیزی از iPad Pro در بحث حمل و نقل کم داشته باشد با توجه به یکسان بودن اندازه هر دو دستگاه، تنها تفاوت در وزن آن‌ها می‌باشد.

لوازم جانبی مربوط به USB-C حساس هستند

قبلا درباره لوازم جانبی USB-C شنیده بودم اما وقتی خودم با آن‌ها کار کردم متوجه حساس بودنشان شدم. از جمله تجربیات من، قطع نگهانی اتصال می‌باشد که تنها با ری استارت حل می‌شد .البته موارد آزار دهنده دیگری هم بود. حضور یک درگاه USB-C باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای حل این مشکل باید تبدیل‌های گوناگونی که در بازار وجود دارد را تهیه نمایید. البته تک بودن درگاه به اندازه‌ای که با لوازم جانبی مشکل داشتم مرا اذیت نکرد.

minix-neo-c-usb-c-macbook-adapter-loose-cable

آیا دوباره این دستگاه را می‌خرم؟

با تمام این تفاسیر پاسخ من مثبت می‌باشد. با تمام شدن ماه عسل دستگاه و مشخص شدن ایرادات آن باز هم Mac Book 2016 دوست داشتنی و کار کردن با آن لذت بخش می‌باشد. این دستگاه برای همه مردم ساخته نشده است کسانی که احتیاج به یک دستگاه قدرتمند دارند یا کسانی که نیازمند انواع درگاه‌ها در دستگاه خود هستند این اولترا بوک اصلا برایشان مناسب نیست.

در ادامه 10 ترفند بسیار مهم را خواهیم دید:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.