ناسا چهارمین سال حضور کاوشگر Curiosity بر روی مریخ را جشن می گیرد

دسته بندی : علم و دانش , گوناگون , هوا فضا بازدید: 14 05 آگوست 2016 - ساعت 20:45:19 نویسنده :
کاوشگر Curiosity بر روی مریخ

ناسا با تولید یک بازی برای گوشی های اندرویدی و آی او اس، چهارمین سال حضور کاوشگر Curiosity بر روی مریخ را جشن می گیرد. با تِک میکس همراه باشید.
ایراد فنی ای که در جولای باعث خاموش شدن کاوشگر کنجکاوی شده بود خوشبختانه یک ایراد موقتی بود، اگر غیر از این بود ناسا هم اکنون بدلیل ضررش در حال سوگواری بود ونه تولید یک بازی برای گرفتن جشن سالگرد کاوشگرش.

Curiosity یک ربات کاوشگر در سایز یک خودرو ست که در حال کاوش بر روی گودال گِیل بر روی مریخ است.این مریخ نورد در نوامبر 2011 از پایگاه کیپ کاناورال پرتاب شد و در 6 آگوست 2012 بر روی گودال گیل فرود آمد. مریخ نورد کنجکاوی برای رسیدن به مریخ، مسیر 563 میلیون کیلومتری را طی کرد.

این بازی Mars Rover نام گرفته و تنها شانس شما برای هدایت یک کاوشگر مریخی خواهد بود. Mars Rover یک بازی ساده ست و شما تنها باید با فشار دادن جهت ها کاوشگر را هدایت کنید و بدنبال پاکت های آب در زیر زمین بگردید، البته سخت تر از ان ست که بنظر می رسد.
چرخ های کاوشگر در برخورد با صخره ها و تپه ها خواهد شکست و آن وقت بازی تمام می شود.

ناسا این مکانیزم ها را از ماموریت ها و تجربه های واقعی کاوشگر Curiosity بدست آورده ست. مریخ‌نورد بدنبال آب و نشانه های زندگی در مریخ میگردد و تا کنون صخره های مریخ معضل بزرگی برای چرخ های آن بوده اند.

برخلاف بازی، نسخه واقعی کاوشگر ماموریت هایی فراتر از یافتن آب دارد، ماموریت کنونی کاوشگر سوراخ کردن صخره ای بنام Marimba و برای جمع آوری نمونه است.
اگر شما مایل به انجام این بازی هستید می‌توانید بر روی دسکتاپ خود آن را بیازمایید و یا بر روی گوشی خود نصب کنید.

تصویر ارسالی از مریخ

تصویر ارسالی از مریخ

تصویر ارسالی از مریخ

تصویر ارسالی از مریخ

تصویر ارسالی از مریخ

تصویر ارسالی از مریخ

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.