وضعیت گوشی های اپل در ایران مشخص شد / 9 شرکت واردکننده محصولات اپل مجوز گرفتند

دسته بندی : اخبار داخلی بازدید: 42 16 آگوست 2016 - ساعت 20:44:16 نویسنده :
وضعیت گوشی های اپل در ایران

براساس اعلام رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی وضعیت گوشی های اپل و نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت در ایران مشخص شدi وضعیت گوشی های اپل در ایرانو در ادامه گفت: به زودی وضعیت فعالیت دیگر برندهای موبایل نیز مشخص می گردد. با تِک میکس همراه باشید.
در گفتگو با خبرنگار مهر غلامحسین کریمی با اشاره به وضعیت ساماندهی بازار گوشی های موبایل گفت: هم اکنون وضعیت گوشی های اپل در ایران و تکلیف 9 شرکت واردکننده کالای اپل به ایران مشخص شده است و این شرکت‌ها می توانند این گوشی ها را وارد ایران کنند.

وی با بیان اینکه واردکنندگان گوشی های آیفون از سازمان حمایت از مصرف کننده مجوز لازم را گرفتند، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها از اتحادیه دستگاههای مخابراتی نیز مجوز تجهیز کارگاه خدمات پس از فروش را دریافت کرده اند که این دو مجوز را به وزارت صنعت و معدن برای ثبت کالا ارائه می دهند.

کریمی اضافه کرد: پس از ثبت کدشناسه گوشی (IMEI) در سامانه ثبت صنعت و معدن و اتصال به سامانه گمرک، ثبت و سفارش کالا در این زمینه انجام شده و ترخیص کالا و مجوز ورود به کشور صادر می شود.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی با تاکید براینکه این شیوه بهترین روش برای ورود کالاهای اصلی به بازار ایران و ایجاد رقابت پذیری میان فعالان این صنف است، ادامه داد: حتی اگر قرار باشد کمپانی اپل نیز رسما وارد ایران شود، باید این مراحل را طی کند.

وی بر شفاف سازی فعالیت شرکتهای واردکننده این برند و نیز الزام برای ارائه خدمات پس از فروش به خریداران تاکید کرد و گفت: در خصوص فروش کالاهای اپل در بازار نیز فروشندگان نهایی ملزم به صدور فاکتور رسمی به خریدار شده اند. در این فاکتور باید مهر، امضا، کارت گارانتی و شماره سریال شناسه گوشی (IMEI) قید شود.

کریمی از خریداران خواست تحت هیچ شرایطی از فروشگاههایی که جواز صنفی نداشته و نسبت به صدور فاکتور رسمی ممانعت به عمل می آورند، خرید نکنند. وی گفت: در صورت بروز هرگونه تخلف و اعلام شکایت، در کمترین مدت زمان، مجوز فعالیت فروشگاه و یا نمایندگی محصول و واردکننده لغو خواهد شد.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی در مورد پلمپ دو نمایندگی آیفون در تهران نیز گفت: مشکل یکی از این نمایندگیها حل شده و نامش در لیست شرکتهای مجاز فعالیت از سوی وزارت صنعت به ثبت رسیده است.

وی درباره تعیین تکلیف گارانتی کالاهایی که پیش از این از سوی این نمایندگیها فروش رفته است تصریح کرد: در این زمینه در حال تعیین راهکاری هستیم و با شرکت‌های مذکور و سازمان حمایت از مصرف کننده وارد مذاکره شده ایم تا این موضوع سریعتر رسیدگی شود.

کریمی با بیان اینکه در راستای ساماندهی بازار موبایل و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، موضوع برند اپل با توجه به حساسیت‌هایی که وجود داشت در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: پس از این مرحله، به زودی وضعیت فعالیت سایر برندهای موبایل نیز تعیین تکلیف می شود که البته بسیاری از این برندها دارای نمایندگی رسمی در ایران هستند و به طور قطع کار آسانتر خواهد بود.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.