سهم سیستم های عامل تلفن های همراه در سه ماهه دوم سال 2016 مشخص شد

دسته بندی : iOS , اندروید , موبایل , ویژه , ویندوز موبایل بازدید: 20 20 آگوست 2016 - ساعت 19:42:11 نویسنده :
سهم سیستم های عامل تلفن های همراه

موسسات گوناگون به صورت پیوسته در حال پایش و تحلیل بازار تلفن های هوشمند می باشند. حالا با انتشار سهم سیستم های عامل تلفن های همراه ، مشخص شده که اپل در حال از دست دادن سهم خود از بازار می‌باشد. با تِک میکس همراه شوید.

هیچ شکی نیست که در این اواخر، اپل به سرعت در حال از دست دادن سهم خود از بازار می‌باشد. اینکه تعداد کاربران iOS کم می‌باشد به هیچ عنوان مهم نیست، مهم این است که طراحی آیفون از سال 2014 تغییر نکرده است. موسسه  Gartner اعلام کرد که iOS در سه ماهه دوم سال 2016 توانسته 12.9 درصد بازار را تصاحب کند. در مدت مشابه، سال 2015، سهم iOS از بازار 14.6 درصد بوده است. سیستم عامل اندروید به نسبت سال گذشته در همین دوره، 4 درصد رشد داشته است و توانسته 86.2 درصد از بازار را به دست آورد. ویندوز موبایل هم با کاهش سهم از  2.5 درصد به 0.6 درصد از بازار، حال و روز خوشی ندارد.

سهم سیستم های عامل تلفن های همراه

در مجموع سهم سیستم های عامل تلفن های همراه iOS و اندروید  99.1 درصد از بازار در سه ماه دوم سال 2016 بوده است! 5 شرکت برتر سازنده تلفن‌های هوشمند در سه ماه دوم سال 2016 به ترتیب سامسونگ، اپل، هواوی، اوپو و شیائومی بوده‌اند که توانسته‌اند 54 درصد از کل بازار را میان خود تقسیم کنند. سامسونگ با تصاحب 22.3 درصد از بازار پیشتاز است. بعد از سامسونگ، اپل توانسته 12.9 درصد از بازار را با فروش 44.3 میلیون آیفون به دست آورد. فروش دو شرکت هواوی و اوپو به نسبت سال گذشته اندکی افزایش داشته در حالی فروش شیائومی خیلی کم با کاهش روبه‌رو شده است.

سهم سیستم های عامل تلفن های همراه

سامسونگ و اندروید به مدد فروش شگفت انگیز گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge توانسته‌اند سهم خود از بازار را افزایش دهند. این در حالی است که آیفون به خاطر قدیمی بودن نتوانسته بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد. رونمایی از آیفون 7 می‌تواند اندکی بازار را تکان داده و موازنه قدرت را بین سامسونگ و اپل تغییر دهد. سرپرست تحقیقات Gartner می گوید:

[quote] گوگل به سرعت سیستم عامل اندروید را متحول می‌سازد و کاربران اندروید را بر قله فناوری تلفن های هوشمند نگاه می‌دارد. [/quote]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.