کاهش تعداد کاربران پوکمون گو به میزان 15 میلیون نفر در ماه گذشته

دسته بندی : بازی , بازی های موبایل بازدید: 9 24 آگوست 2016 - ساعت 01:29:07 نویسنده :
کاهش تعداد کاربران پوکمون گو

با کاهش تعداد کاربران پوکمون گو تب این بازی در حال فروکش کردن است؛ طبق آمار 15 میلیون از کاربران روزانه این بازی در مقایسه با ماه قبل کم شده‌اند. نمودار زیر که توسط Axiom Capital Management محاسبه شده و توسط Bloomberg منتشر شده، این مطلب را نشان می‌دهد:

کاهش تعداد کاربران پوکمون گو

کاهش تعداد کاربران پوکمون گو

این نمودار تا 18 آگوست را پوشش می‌دهد، به این معنا که ممکن است تعدار کاربران واقعی کمتر هم شده‌باشند. به علاوه، این نمودار، که از اطلاعات کمپانی Apptopia (شرکتی که در زمینه موبایل و تکنولوژی‌های همراه پژوهش می‌کند) استفاده می‌کند، میزان وقت صرف شده برای این بازی تا 50% کاهش یافته است. همچنین تعداد دفعاتی که عبارت “augmented reality” (واقعیت افزوده؛ سبک بازی پوکمون گو) در گوگل مورد جستجو قرار گرفته، بسیار کمتر از زمان عرضه پوکمون گو شده است، اما هنوز بیشتراز قبل عرضه می‌باشد.

 

پیش ازاین تحلیل‌گران بیان می‌کردند این میزان زمان مصرف شده برای بازی پوکون گو، سهام‌داران Facebook، Twitter و Snapshot را نگران می‌کرد، زیرا کابران زمان کمتری را در این شبکه‌ها می‌گذراندند.

ویکتور آنتونی، تحلیلگر Axiom Capital میگوید: “این روند کاهشی تا حدی نگرانی سهام‌داران شرکت‌های فوق را درباره زمان سپری شده در این شبکه‌ها، برطرف می‌کند.”

آنتونی خاطرنشان شد این روند کاهشی نه تنها برای پوکمون گو ناخوشایند است، بلکه باعث افت محبوبیت عمومی “واقیعت افزوده” هم می‌شود، اما محبوبیت واقعیت مجازی افت نمی‌کند.

ماه گذشته تحلیل‌گران بر این باور بودند که پوکمون گو به اوج تعداد کاربران رسیده است. این بازی، در ماه گذشته رتبه اول اپلیکیشن‌های مجانی را در اپ استور دارا بود، اما اکنون به رتبه 11 سقوط کرده است. با عرضه پوکمون گو ارزش سهام نینتندو افزایشی چشمگیر پیدا کرد و در مقطعی حتی از سونی نیز پیشی گرفت، اما پس از اینکه نینتندو بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه در ساخت این بازی نقش مستقیمی نداشته است، سهم آن شروع به نزول کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.