پوکمون گو قربانی گرفت

دسته بندی : بازی , بازی های موبایل بازدید: 18 25 آگوست 2016 - ساعت 00:47:51 نویسنده :
پوکمون گو قربانی گرفت

چندی پیش خبری را منتشر کردیم مبنی بر اینکه فردی در کانادا در حال رانندگی مشغول انجام بازی پوکمون گو بود؛ پلیس این فرد را متوقف کرد و به همه اخطار داد که انجام این بازی پشت فرمان ممکن است منجر به حواس پرتی و سانحه شود. اکنون، با گذشت کمتر از دو هفته از این اتفاق، متاسفانه شاهد تکرار این سهل‌انگاری از جانب یک راننده هستیم؛ با این فرق که اینبار یک نفر جان خود را از دست داد: پوکمون گو قربانی گرفت.

طبق بیانیه پلیس ژاپن، راننده‌ 39 ساله‌ای که در حین رانندگی مشغول بازی پوکمون گو بود، با خانمی تصادف کرد که این تصادف منجر به از دست رفتن جان این خانم شد. سازمان ملی پلیس ژاپن، باور دارد که این اولین قربانی بازی محبوب Pokemon go است.

طبق گزارش‌ها، این خانم 72 سال داشت و پس از تصادف به بیمارستان منتقل شد اما دربیمارستان جان خود را از دست داد. خانم 60 ساله دیگری نیزدر این سانحه حاضر بود که جان سالم به‌در برد.

نکته جالب این است که پیش از عرضه پوکمون گو در ژاپن، پلیس اخطاریه‌ای را صادر کرده بود و خطرهای مربوط به این بازی را در آن برشمرد بود.

سازندگان Pokemon Go نیز داخل حود بازی، این هشدار را می‌دهند که بازیکنان از محیط اطراف خود هشیاری داشته باشند، اما علی‌رغم تمام این هشدارها شاهد چنین حوادث تلخی هستیم.

در سانحه‌ای مشابه اما کمتر آسیبناک، در نیویورک فردی درحین رانندگی با یک درخت تصادف کرد و اعتراف کرد که مشغول انجام بازی پوکمون گو بوده است، همچنین در کالیفرنیا دو نفر  درحین شکار یک پوکون، از لبه صخره‌ای نزدیک به دریا سقوط کردند و آسیب دیدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.