دومین قربانی پوکمون گو در ژاپن

دسته بندی : بازی , بازی های موبایل بازدید: 11 28 آگوست 2016 - ساعت 01:48:59 نویسنده :
پوکمون گو در ژاپن

طبق گزارش Japan Times پلیس ژاپن اعلام کرده است که روز پنجشنبه خانمی بیست و چند ساله، در اثر تصادف با خودرویی که حواس راننده آن بخاطر بازی پوکمون گو پرت شده بود، جان خود را از دست داد. این خانم قربانی دومین پوکمون گو در ژاپن است؛ تنها چند روز قبل از این حادثه، در تصادفی کاملا مشابه، اولین قربانی پوکمون گو در ژاپن جان خود را از دست داده بود. با تِک میکس همراه باشید.

در گزارش Japan Times آمده است: “رانندی مردی بیست و چند ساله بود که در لحظه تصادف، خیابان را نگاه نمی‌کرد. وی در حال شارژ کردن باتری تلفن همراه خود بود، چون با انجام بازی باتری خالی شده بود. ”

این راننده به‌دلیل بی‌احتیاطی و تخطی دستگیر شد اما اندکی بعد آزاد شد. اکنون با مرگ قربانی، مراجع قضایی این پرونده را به عنوان “تخطی منجر به مرگ” دنبال می‌کنند.

طبق گزارش Japan Times آمارهای رسمی، از زمان عرضه این بازی تاکنون 79 مورد تصادف خودرو و دوچرخه را که همگی با این بازی ارتباط داشتند، ثبت کرده‌اند.

پیش از عرضه این بازی در ژاپن، دولت این کشور در مورد خطرات احتمالی این بازی اخطار داه بود. خود بازی نیز به بازیکنان هشدار می‌دهد که هنگام بازی از پیرامون خود آگاهی داشته باشند. در آپدیت اخیر، این هشدار جدی‌تر شده و تاکید می‌کند که هنگام رانندگی نباید به انجام این بازی مشغول بود.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.