Tesla و Mobileye عدم عملکرد ترمز اضطراری را نپذیرفتند

دسته بندی : خودرو بازدید: 13 03 جولای 2016 - ساعت 15:59:39 نویسنده :

شرکت Tesla به تازگی اقدام به انتشار جزئیاتی درباره تصادف مرگبار هفته گذشته کرده است . اطلاعات جالبی در این باره بیان شده است که در ادامه آن ها را بازگو خواهیم کرد.

به گفته Tesla سیستم خودران نتوانسته بین رنگ سفید کناری بخش بار کامیون عبوری و آسمان روشن آفتابی پشت آن تفاوت قائل شود.

سخنگوی Tesla بیان کرده است که : ” سیستم خودران تسلا در خانه طراحی شده است و تلفیقی از ده ها فناوری بومی و  خارجی می باشد تا بتواند در سناریو های مختلف عکس العمل مناسب داشته باشد” این سخنگو به وبسایت theverge گفته است که : ” از تاریخ ژانویه 2016 در سیستم خودران ، ترمز های اضطراری خودکار برای عکس العمل به هرگونه وقفه در برابر سیگنال های رادار بررسی سطح رو به رو ، فعال شده اند .”

این گفته ها در واقع نوعی شرمساری برای Mobileye می باشد. این شرکت تامین کننده برخی فناوری های سیستم خودران و دستیار راننده در مدل S تسلا می باشد. ظاهرا طبق گفته ها مشخص شده است که ترمز اضطراری خودکار دارای الگوی عبور جانبی مانند اتفاقی که هفته پیش افتاد نیست و فقط در برابر موانعی که هم مسیر حرکت خودرو  هستند واکنش نشان می دهد.

به هر روی در بیانیه تسلا آمده است :” رنگ سفید روشن کنار بخش بار کامیون با الگوی رادار ترکیب شده و بسیار شبیه به پس زمینه که همان آسمان بوده ، شده است به همین دلیل ترمز اضطراری عمل نکرده است.”

تسلاشرکت Mobileye در سال 1999 تاسیس شده است و یکی از پیشگامان توسعه سنسور ها و سیستم های فناوری خودران است. محصولات این شرکت در بسیاری از شرکت های بزرگ نظیر فولکس واگن و GM استفاده می شود. تا کنون این شرکت درباره حادثه نظر خاصی را بیان نکرده است.

بسیاری از فناوری های استفاده شده در خودرو های نیمه خودران تسلا توسط همین شرکت به صورت بومی طراحی شده و اغلب آن ها از نمونه های موجود در بازار بهتر هستند. سنسور های گوناگون ، GPS ، رادار و التراسونیک ، دوربین و اتصال همزمان به مرکز داده های تسلا از جمله این تکنولوژی ها هستند. همه این فناوری ها باعث شده اند تا این خودرو ها در زمان های خاص بدون دخالت راننده تصمیم گیری کنند.

Tesla_Model_S_Autopilotتوصیه این شرکت به رانندگان این است که هنگام استفاده از حالت خودران تمام حواس خود را معطوف مسیر نمایند زیرا این حالت هنوز در حالت بتا به سر می برد و دارای کاستی هایی می باشد.

تحقیقات جامع درباره سانحه رانندگی فلوریدا چندین ماه طول خواهد کشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.