واکنش مارک زاکربرگ به انفجار موشک فالکون 9 و از بین رفتن ماهواره فیسبوک

دسته بندی : گوناگون , هوا فضا بازدید: 1 02 سپتامبر 2016 - ساعت 04:08:26 نویسنده :
واکنش مارک زاکربرگ به انفجار موشک فالکون 9

همانطور که در خبر قبلی اعلام کردیم، یکی از موشک های فالکون 9 ایلان ماسک امروز در پایگاه کیپ کاناورال آمریکا بر روی سکوی پرتاب منفجر شد و از بین رفت. موج انفجار ناشی از این انفجار تا چندین کیلومتر آن طرف تر نیز موجب لرزش ساختمان ها شده بود. اما موج انفجار به اینجا ختم نشده و دامن‌گیر فیسبوک و مارک زاکربرگ شده است. با تک میکس همراه باشید.

با توجه به اینکه محموله سوار بر این راکت، ماهواره آموس-6 ساخت فیسبوک بوده! اکنون بنظر می‌رسد که مارک زاکربرگ به دلیل از بین رفتن ماهواره اش در جریان انفجار موشک فالکون 9 بسیار عصبانی ست.
ماهواره‌ی مذکور قرار بود که برای چندین کشور آفریقای اتصال اینترنت را فراهم آورد. حال مارک زاکربرگ که در سفر به همین کشور های آفریقایی به سر می برد واکنش توام با عصبانیتی نشان داده است:
«من در آفریقا هستم. عمیقا از شنیدن اینکه انفجار SpaceX موجب از بین رفتن ماهواره ما شده متاسفم. ماهواره ای که قرار بود برای تعداد بسیاری از کار آفرینان و دیگر مردم قاره آفریقا اتصال به شبکه اینترنت را فراهم آورد.
خوشبختانه ما فناوری های جایگزینی همچون آکویلا داریم که اتصال به شبکه‌ی اینترنت را برای مردم فراهم خواهد کرد. ما به ماموریت خود که فراهم آوردن اتصال امن برای مردم ست متعهد هستیم و آنقدر کار میکنیم تا فرصت هایی که قرار بود توسط این ماهواره برای مردم فراهم شود دوباره بوجود آید.»
ماهواره آموس-6 تحت مالکیت شرکت ماهواره ای یوتلست فرانسه و فیسبوک بطور مشترک بود، و بنظر می رسد که واکنش مارک زاکربرگ به انفجار موشک فالکون 9 به این دلیل ست که این ماهواره هزینه‌ی 200 میلیون دلاری برای او و شرکتش دربرداشته بود.
واکنش مارک زاکربرگ به انفجار موشک فالکون 9منبع: entrepreneur

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.