فروش ربات قدیمی اندروید توسط ناسا که برای آزمایش لباس فضانوردان بوده

دسته بندی : گوناگون , هوا فضا بازدید: 1 06 سپتامبر 2016 - ساعت 16:27:13 نویسنده :
ربات قدیمی اندروید

شما هم اکنون می‌توانید ربات قدیمی اندروید که توسط ناسا برای آزمایش لباس فضانوردان در محیط‌های شبیه سازی شده استفاده می‌شده را خریداری نموده و در خانه خود نگاه دارید. با تِک میکس همراه شوید.

باور کنید یا نه، ناسا از یک روبات ترسناک با قطعاتی به هم ریخته برای آزمایش لباس‌های فضانوردان استفاده می‌کرده است. این آزمایش‌ها تایید می‌کردند که لباس‌ها در واقعیت توانایی انجام ماموریت را خواهند داشت یا خیر. حالا اگر مایل باشید می‌توانید صاحب آن شوید. هم اکنون این قطعه جذاب در مزایده Remarkable Rarities برای فروش قرار داده شده است. شرکت Power-Driven Articulated Dummy در همکاری با انستیتو IIT Research بین سال‌های 1963 تا 1965 این ربات را به طور اختصاصی برای ناسا با هدف انجام آزمایش‌های مربوط به لباس‌های فضایی طراحی کرده بوده است. با توجه به خطرات موجود قطعا استفاده از یک ربات می‌توانسته از وقوع بسیاری سوانح جلوگیری نماید. ناسا با استفاده از این ربات بسیاری موارد مانند فشار وارد بر لباس فضانوردان یا اینکه چه فشارهایی درون لباس فضانوردان پایدار می‌مانند یا جمع آوری اطلاعاتی که فضانوردان را در فضا ایمن نگه می دارد را به دست می‌آورده است.

قد ربات بین اندازه 167 تا 189 قابل تنظیم بوده است. این اندازه‌ها استاندارد قد فضانوردان آمریکایی بوده است. این تغییر قد بوسیله لوله‌هایی از جنس نایلون که روغن در آن‌ها گردش داشته صورت می‌پذیرفته است. تنها دو دستگاه از این ربات ساخته شده است. سیستم گردش روغن ذکر شده هنگام اعمال فشار هیدرولیک برای گردش روغن در مجموعه، دچار نشت می‌شود. یکی از این ربات‌ها به صورت دائمی در Smithsonian نگه‌داری می‌شود ولی ربات دیگر که اندکی آسیب دیده است با پایه قیمت 80 هزار دلار در مزایده ذکر شده به فروش خواهد رسید. اگر علاقه به شرکت در مزایده دارید در تاریخ 15 سپتامبر مزایده به صورت آنلاین آغاز می‌شود و در تاریخ 26 سپتامبر به صورت زنده انجام خواهد شد.

در ادامه می‌توان ویدئویی از عمکرد ربات را مشاهده کرد:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.