قدرت آنتن دهی گوشی‌های سامسونگ بسیار بیشتر از آیفون‌های اپل است

دسته بندی : موبایل بازدید: 75 09 سپتامبر 2016 - ساعت 05:40:31 نویسنده :
قدرت آنتن دهی گوشی‌های سامسونگ

براساس گزارش شورای نوردیک دانمارک، گوشی های اپل در زمینه قدرت سیگنال (دیتا و مکالمه) عملکرد خوبی ندارند. براساس این گزارش قدرت آنتن دهی گوشی‌های سامسونگ بسیار بیشتر از گوشی‌های ساخت اپل است. با تک میکس همراه باشید.
در یک آزمون مستقل در کشورهای اسکاندیناوی، 26 گوشی محبوب از نظر قدرت سیگنال دیتا و مکالمه مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتیجه این مقایسه نشان می‌دهد که گوشی های آیفون در مقایسه با سامسونگ، مشکلات بیشتری در زمینه آنتن دهی دارند.
لازم به ذکر است که محققان بر روی دو باند GSM و LTE متمرکز شدند زیرا این دو باند در منطقه محبوبیت بیشتری دارند.
بنابراین این مطالعه برای تمام نقاط جهان صدق نمی‌کند. البته این آزمایش به ما نشان می دهد که کدام گوشی ها در زمینه ثدرت سیگنال و آنتن دهی مشکلات بیشتری دارند.
این گوشی ها هم در فضای آزاد و هم در داخل تست تحت آزمایش قرار گرفتند.

همانطور که مشاهده می‌کنید گوشی‌های گلکسی S6 و S7 سامسونگ همواره در سه رتبه ی بالا جدول قرار دارند درحالیکه گوشی‌های آیفون 6، 6s ،6s پلاس و SE در انتهای جدول جای گرفته اند. البته امیدواریم که آیفون 7 و آیفون 7 پلاس دارای این مشکلات نباشند.

در بخش سونی، گوشی‌های ایکسپریا z3 کامپکت، z5 و z5 کامپکت عملکرد متفاوتی داشتند و در هر تست در جایگاه متفاوتی قرار گرفته اند.

گوشی‌های هواوی همچون P9 و نکسوس 6P و Honor 7 در تمامی آزمون‌ها در نیمه دوم جدول جای گرفتند. همچنین لازم به ذکر است که گوشی G5 ال جی و HTC10 اچ تی سی نیز عملکرد خیلی خوبی نداشتند. برای توضیحات بیشتر به لینک انتهای مطلب مراجعه کنید.
بنظر می‌رسد که قدرت آنتن دهی گوشی‌های سامسونگ بسیار بیشتر از رقباست. نظر شما راجع به این مقایسه چیست ؟ آیا بر روی گوشی خود شاهد چنین مشکلاتی بودید؟

منبع: pts

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام
اولا باید مقایسه آنتن دهی در کشور ایران مبدا تصمیمگیری قرار گیرد.
در ضمن تجربه ۱۰ ساله پزشکان محترم کشورمان با توجه به اهمیت آنتن دهی موبایلشان
در کشیکهایی که دارند حاکی از آنتن دهی بالای گوشیهای آی فون و بعد نوکیا در ایران را دارد…