رکورد سرعت اینترنت موبایل در ایران شکسته شد

دسته بندی : اخبار داخلی , کامپیوتر , موبایل بازدید: 1 21 سپتامبر 2016 - ساعت 19:41:09 نویسنده :
رکورد سرعت اینترنت موبایل در ایران

شرکت ایرانسل که همواره در زمینه ارائه فناوری‌های روز ارتباطی در ایران پیشگام بوده، در  راستای دستیابی به نسل پنجم اینترنت همراه (5G)، با آزمایش نسل 4.5 اتصال اینترنت، رکورد سرعت اینترنت موبایل در ایران را شکست. با تک میکس همراه باشید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، به عنوان نخستین اپراتور در ایران و منطقه، آزمایش نسل 4.5 اینترنت توسط ایرانسل همزمان با عید سعید غدیر خم و با دستیابی به سرعت دانلود 1200 مگابیت بر ثانیه با نرخ تاخیر (PING) یک میلی‌ثانیه و با دانلود یک فایل ویدئویی دو گیگابایتی طی 14 ثانیه با موفقیت انجام شد.

ایرانسل پیش از این نیز در تاریخ 13 مرداد 95 در مراسم راه‌اندازی گسترده‌ترین شبکه اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) در ایران، موفق به آزمایش سرعت دانلود بالای 600 مگابیت بر ثانیه شده بود. رکورد سرعت دانلود 300 مگابیت بر ثانیه نیز پیشتر توسط ایرانسل برای نخستین بار به ثبت رسیده بود.

بر اساس این گزارش، ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتای ایران و اپراتور پیشرو در ارائه جدیدترین فناوری‌های ارتباطی، پیشتر نیز موفق به آزمایش فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) و نیز پروتکل اینترنت نسخه 6 (IPv6) شده بود.

ایرانسل پس از گذشت نزدیک به دو سال از دریافت مجوز ارتقای پروانه شبکه به نسل سوم، چهارم و بالاتر اینترنت همراه، در حال حاضر گسترده‌ترین و پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت را در ایران ارائه می‌دهد.

در زیر می‌توانید ویدئوی تست سرعت مذکور را مشاهده بفرمایید.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.