سرعت اینترنت کاربران ایرانی تا سال 1404 به 100 مگابیت می‌رسد

دسته بندی : اخبار داخلی بازدید: 1 02 اکتبر 2016 - ساعت 03:11:43 نویسنده :
سرعت اینترنت کاربران ایرانی

براساس اعلام معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات سرعت اینترنت کاربران ایرانی تا پایان چشم انداز 20 ساله (سال 1404)  به 100 مگابیت بر ثانیه خواهد رسید. با مجله فناوری تک میکس همراه باشید.
به گزارش خبرگزاری مهر، قنبری با اعلام اینکه هر اندازه که سرعت دسترسی و شبکه پهنای باند بالا رود، رشد تولید ناخالص داخلی نیز افزایش می‌یابد، گفت: هدف‌گذاری دسترسی به اینترنت برای کاربران نهایی در سال 95، سرعت 4 مگابیت برثانیه است. در همین حال تا پایان برنامه ششم این سرعت به 20 مگابیت برثانیه می رسد و تا پایان زمان 10 ساله و در چشم انداز 1404 دسترسی اینترنت کاربران با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه محقق می شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات با بیان اینکه متوسط جهانی سهم هزینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سبد خانوار ۵ درصد است، گفت: ما نیز قصد داریم این ۵ درصد را حفظ کنیم و حتی در صورتی که سرعت اینترنت حدود 10 برابر افزایش یابد، هزینه های خانوار بیش از 2 تا 3 برابر افزایش نخواهد یافت.

وی بر افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد فناوری اطلاعات و ارتباطات که هم اکنون کمتر از 20 درصد است، تاکید کرد و گفت: در برنامه ششم سهم فناوری اطلاعات به 30 درصد و سهم فناوری ارتباطات به 70 درصد می رسد. در این زمینه از میزان 60 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری درنظر گرفته شده در برنامه ششم، نزدیک به 15 تا 20 هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهیم کرد.

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با اشاره به برنامه ریزی برای واگذاری اینترنت پرسرعت به روستاها گفت: با حداقل سرعت دسترسی 2 مگابیت بر ثانیه، اینترنت را برای ارائه سرویس های دولت الکترونیک به روستاها می بریم. از آنجایی که فناوری مکالمه و صوت در حال حذف شدن است، باید در روستاها نیز با ایجاد شبکه دیتا، بتوانیم این فناوری را جایگزین صوت کنیم.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.