توضیح رایتل پیرامون فعال شدن سیمکارت آمریکایی AT&T در ایران

دسته بندی : اخبار داخلی , موبایل بازدید: 5 11 اکتبر 2016 - ساعت 09:22:04 نویسنده :
فعال شدن سیمکارت آمریکایی AT&T در ایران

در پی انتشار خبری مبنی بر فعال شدن سیمکارت آمریکایی AT&T در ایران ، معاون تجاری اپراتور رایتل اعلام کرد: این همکاری تنها در مورد سرویس رومینگ بین الملل است. با تک میکس همراه باشید.
ساسان جباری، معاون تجاری اپراتور سوم تلفن همراه پیرامون انتشار خبری مبنی بر توافق اپراتور تلفن همراه آمریکایی AT&T با این اپراتور و آنتن دهی موبایل‌های آمریکایی در ایران اظهار داشت: موضوع آنتن دهی سیم کارتهای خارجی اپراتورهای طرف قرارداد رایتل، موضوع تازه ای نیست و رایتل برمبنای سرویس رومینگ بین الملل با بیش از 87 کشور و با 123 اپراتور موبایل توافق همکاری دارد.

وی با بیان اینکه با استفاده از سرویس رومینگ مشترکان رایتل می‌توانند در سفر به هر 5 قاره از خدمات رایتل استفاده کنند، افزود: برعکس این مطلب نیز صادق است و مشترکان اپراتورهای خارجی طرف قرارداد رایتل نیز می توانند در ایران از خدمات اپراتورهای خود استفاده کنند.

وی هرگونه قرارداد دیگری را با این اپراتور خارجی رد کرد و گفت: قرارداد رایتل تنها مختص به رومینگ بین الملل است که مطابق با مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این اقدام قانونی است.

به گزارش مهر، امروز برخی اخبار به نقل از رسانه های خارجی منتشر شد که در آن اعلام شده است که خطوط تلفن همراه آمریکایی تا همین چند وقت پیش در ایران هیچ گونه سیگنالی نداشت اما هفته گذشته یک سخنگوی شرکت AT&T خبر داد که این شرکت برای مشتریان خود که دارای خطوط تلفن همراه آمریکایی هستند با مشارکت یک شرکت محلی ایرانی، خدمات مکالمات صوتی و دیتا ارائه می‌کند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در این خبر آورده است: بعد از توافق شرکت بوئینگ و شرکت ایرباس با ایران که ماه گذشته حاصل شد، توافق شرکت AT&T با رایتل، این شرکت را به اولین شرکت آمریکایی تبدیل می‌کند که به مشتریان خود با تلفن همراه آمریکایی در ایران خدمات رسانی می‌کند.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.