تیم کوک مدیر عامل اپل بار دیگر به ستایش واقعیت افزوده پرداخت

دسته بندی : کسب و کار , گوناگون بازدید: 1 16 اکتبر 2016 - ساعت 13:06:09 نویسنده :
واقعیت افزوده

نسل بعدی دنیای سرگرمی بدون هیچ تردید در اختیار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد بود. تیم کوک هم  بار دیگر علاقه‌اش به واقیت افزوده را بیان نمود. با تِک میکس همراه شوید. 

تیم کوک مدیر عامل اپل در مصاحبه‌ای با BuzzFeed News بیان کرد که بسیار عمیق‌تر از گذشته به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فکر می‌کند. کوک پیش از این مصاحبه هم در این زمینه‌ها اظهار نظر کرده بود. او باز هم تاکید کرد که به این دو حوزه بسیار علاقه‌مند است. وی خاطر نشان کرد که هیچ چیزی جایگزین ارتباطات بشری نخواهد شد. مدیر عامل اپل گفت که شرکت متبوعش واقعیت افزوده یا Augmented reality را بیش‌تر از واقعیت مجازی دوست دارد. وی توضیح داد با وجود اینکه واقعیت مجازی یا virtual reality دارای نرم افزارهای سرگرم کننده و ارزنده‌ای می‌باشد ولی فناوری قابل گسترشی نخواهد بود. به بیان دیگر وی فکر می‌کند که واقعیت افزوده یا AR بسیار عمیق‌تر می‌باشد. کوک به این می‌اندیشد که سود نهایی واقعیت افزوده، افزایش ارتباطات انسانی خواهد بود. کاری که واقعیت مجازی یا VR از انجام آن عاجز است.

[quote arrow=”yes”] من فکر می‌کنم واقعیت مجازی، نرم افزارهای جالبی دارد اما گمان نمی‌کنم که مانند واقعیت افزوده فناوری گسترش پذیری باشد. واقعیت افزوده برای اثبات خود نیاز به زمان دارد و من فکر می‌کنم که فناوری بسیار عمیقی می‌باشد. مکالمه ما می‌توانست بسیار سازنده و پویاتر باشد در صورتی که هر دوی ما هم اکنون تجربه استفاده از واقعیت افزوده را داشتیم. درست نمی‌گم؟ همین چیزهای کوچک باعث می‌شود تا نتوانیم به خوبی صحبت نماییم. شما می‌خواهید تا فناوری در جهت مثبت تقویت شود نه اینکه تبدیل به یک مانع شود.  [/quote]

BuzzFeed News می‌گوید که اپل در حال حاضر مذاکراتی همه جانبه را با شرکت‌هایی نظیر Jaunt که در زمینه واقعیت مجازی سینمایی مشغول است را آغاز نموده و قصد ادامه فعالیت در این زمینه را دارد. هنوز اپل به طور واضح و مشخص بیان نکرده است که چگونه می‌خواهد از این فناوری های نوظهور بهره ببرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.