بلومبرگ: ساخت خودروی خودران اپل متوقف شده است

دسته بندی : کسب و کار , گوناگون , ویژه بازدید: 1 17 اکتبر 2016 - ساعت 20:34:21 نویسنده :
خودروی خودران اپل

پروژه خودروی خودران اپل با نام رمز تایتان چند سالی است که درهمه محافل مطرح می‌باشد. این پروژه به یک پلتفرم کوچک خودران قابل نصب تغییر پیدا کرده است. با تِک میکس همراه شوید.

پروژه فوق سری و بلند پروازانه اپل برای ساخت خودروی خودران را به یاد می‌آورید؟ بلومبرگ می‌گوید این پروژه مرده است! صدها کارمندی که بر روی این پروژه فوق سری کار می کردند به بخش های گوناگون در شرکت منتقل شده‌اند. پروژه مخفی اپل با اسم رمز تایتان از یک خودروی کاملا خودران به یک پلتفرم خودران که به خودروسازان فروخته خواهد شد تغییر پیدا کرده است. داستان زمانی بدتر می‌شود که بدانید این پروژه باید تا پایان سال 2017 شکلی عملی به خود بگیرد و تبدیل به محصولی نهایی گردد.

طی سال‌های گذشته تنها شایعاتی پیرامون تلاش اپل برای ساخت یک خودروی تمام خودران شنیده شده بود ولی هرج و مرج واقعی از سال 2015 آغاز شد جایی که مدیران بر سر شکل، مشخصات و ماهیت خودروی اپل با هم بحث و جدل کردند. یک منبع ناشناس می‌گوید که پروژه تایتان تا زمان ورود Bob Mansfield به عنوان رهبر پروژه، یک شکست باور نکردنی به خاطر سوء مدیریت بود. وی کسی بود که به پروژه شکلی تازه بخشید و ایده ساخت خودرویی برای رقابت با تسلا را از بین برد و تمام تمرکز خود را بر روی ساخت پلتفرمی هوشمند و خودران برای فروش به سازندگان خودرو در سراسر جهان قرار داد. وی خاطر نشان کرد که اپل در حال مبارزه با طبیعت سرسرخت زنجیره تولید قطعه خودرو می‌باشد. هرچند اپل در زمینه تولید تلفن هوشمند و کامپیوتر وزنه‌ای سنگین به حساب می‌آید ولی در وادی قطعات خودرو هیچ تجربه‌ای ندارد. برای حضور قدرتمند در بازار خودرو باید استعدادها و کارشناسان زبردستی را استخدام نماید تا بتواند فناوری خود را با نیاز بازار تلفیق نموده و محصولی منحصر به فرد تولید نماید. هر چند سخت است ولی به هر حال باید رویای راندن یک آیفون را با خود به گور ببریم!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.