افزایش 6.6 درصدی فروش جهانی تلفن های هوشمند در سال 2016

دسته بندی : تلفن همراه , کسب و کار , گوناگون بازدید: 1 25 اکتبر 2016 - ساعت 12:14:51 نویسنده :
فروش جهانی تلفن های هوشمند

هرچند رشد فروش جهانی تلفن های هوشمند در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده ولی همچنان شاهد افزایش 6.6 درصدی فروش تلفن های هوشمند در بازارهای جهانی هستیم. با تِک میکس همراه شوید.

بازار تلفن‌های هوشمند اشباع شده با این حال شاهد افزایش 6.6 درصدی فروش جهانی تلفن های هوشمند در سال 2016 بودیم. بر اساس تحقیقاتی که موسسه GfK انجام داده اعلام شد که این افزایش نسبت به سال 2015 بوده و افزایش فروش به مدد بازار قدرتمند چین و فروش اندک در بازارهای در حال توسعه رخ داده است. پیش بینی می‌شود تا پایان سال 2016 حدود 1.4 میلیارد تلفن هوشمند در سراسر جهان به فروش رسد.

چین سهم بزرگی از بازار را تصاحب کرده است. به طوری که از هر سه تلفن، یک عدد در چین به فروش می‌رسد! با این حال آن‌ها توانسته‌اند 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش فروش داشته باشند. سایر بازارهای در حال گسترش شامل اروپای مرکزی و شرقی، خاورمیانه، آفریقا و شرق آسیا(هند، ویتنام و فیلیپین) می‌شود. این بازارها دارای رشد فروش تک رقمی بوده‌اند. بازارهای اشباع شده شامل اروپای غربی، آمریکای شمالی، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی تقریبا مشابه سال گذشته فروش داشته‌اند.

با مشاهده این آمار می‌توان به وضوح دید که رشد ادامه‌دار چین باعث شده تا امسال هم فروش جهانی تلفن های هوشمند افزایش پیدا کند. موسسه GfK پیش‌بینی کرده که در سال 2017، سه درصد از فروش اپراتورها کاسته خواهد شد. آمریکای جنوبی پس از سپری کردن چند ماه کاملا موفق در ماه‌های آینده شاهد کاهش فروش خواهد بود. پیش‌بینی‌ها حکایت از رشد فروش 8 درصدی در شرق آسیا و 10 درصدی در اروپای مرکزی و شرقی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.