مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار (Touch Bar) و Touch ID را ملاقات نمایید

دسته بندی : کامپیوتر , مک , ویژه بازدید: 1 28 اکتبر 2016 - ساعت 13:03:33 نویسنده :
مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

اپل دیشب طی مراسمی از جدیدترین فناوری خود رونمایی کرد. نمایشگری باریک از جنس OLED و با کیفیت رتینا. مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار عرضه خواهد شد. با تِک میکس همراه شوید.

مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

اپل سرانجام از MacBook Pro جدید به همراه نوار لمسی شگفت انگیزی در که بالای صفحه کلید جانمایی شده رونمایی کرد. این نمایشگر از نوع OLED با کیفیت رتینا بوده و جایگزین دکمه‌های کم کاربرد و قدیمی function خواهد شد. طی مراسم شب گذشته فیل شیلر اعلام کرد که کلیدهای قدیمی و منسوخ function جایی در لپتاپ‌های سال 2016 نخواهند داشت و به جای آن‌ها اپل تصمیم گرفته تا از نمایشگری لمسی با کیفیت رتینا استفاده نماید. نام این نمایشگر Touch Bar خواهد بود. تصاویر و متن‌های نمایش داده شده بر روی آن مطابق با فعالیت و نرم افزار مورد استفاده، متغیر خواهد بود. تغییر بعدی مربوط می‌شود به دکمه پاور و مجهز شدن آن به Touch ID می‌باشد.

مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

محتوای نمایش داده شده بر روی نمایشگر بنابر نرم افزار مورد استفاده شما متغیر خواهد بود. برای مثال هنگامی وارد بخش Mail می‌شود دکمه ارسال بر روی تاچ بار نمایان می‌گردد. همچنین می‌توانید دکمه‌ها و میانبرها بر روی تاچ بار را بنا بر نیاز خود شخصی سازی نمایید. داخل بخش Photo Editing، دکمه چرخش تصویر برای شما نمایان خواهد شد. هنگامی که متنی را تایپ می‌نمایید قابلیت QuickType فعال می‌شود و می‌تواند کلمه در حال تایپ را پیش بینی نماید و شما مانند iOS می‌توانید آن را انتخاب نمایید.

مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

برای بازگردان کلیدهای قدیمی تنها کافیست دکمه Function را نگه دارید. مانند گذشته در مقابل شما ظاهر خواهند شد. دکمه Escape بدون تغییر و به عنوان پارامتری ثابت همواره در بالا سمت چپ خودنمایی می‌کند. ایده استفاده از OLED به جای دکمه به سال 2088 باز می‌گردد. کاربران هم اکنون می‌توانند دکمه‌ها و میانبرهای بر روی تاچ بار را آن گونه که می‌خواهند شخصی سازی نمایند. برای مثال دکمه ScreenShot را هر جایی که خواستید می‌توانید جانمایی کنید. تنها کافیست آیکون مربوطه را از نمایشگر اصلی بر روی نوار OLED منتقل کنید. بسیاری از آیکون‌های استفاده شده در تاچ بار از iOS 10 گرفته شده است.

مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

مورد دیگری که می‌تواند لپتاپ شما را متمایز از سایرین سازد به استفاده از اثر انگشت برای بازگشایی آن مربوط می‌شود. اطلاعات مربوط به اثر انگشت شما مانند ساختار استفاده شده در آیفون درون چیپست T1 ذخیره می‌شود. اپل برای حافظت از اطلاعات بایومتریک شما مانند اثر انگشت از ساختاری به نام Secure Enclave بهره می‌برد. همزمان چند نفر می‌توانند اثر انگشت خود را به Touch ID بسپارند.

مک بوک پرو جدید به همراه تاچ بار

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری را مشاهده نمایید.

ویدئوی عملکرد تاچ بار بسیار دیدنی خواهد بود:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.