تسلا از سقف خورشیدی و پاوروال 2 پرده برداشت

دسته بندی : News , خودرو , علم و دانش , گوناگون , ویژه بازدید: 27 29 اکتبر 2016 - ساعت 16:41:53 نویسنده :
مراسم تسلا در یونیورسال استودیو

طی مراسمی در استودیوهای یونیورسال در هالیوود لس آنجلس، مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، از پنل های سقف خورشیدی این شرکت، بسته باتری مسکونی 5500 دلاری جدید با ظرفیت بالا موسوم به پاوروال 2 (Powerwall 2) و پاورپک 2 (Powerpack 2)، بسته باتری مناسب کسب کار رونمایی کرد.

ماسک و شرکتش طی هفته های گذشته به تبلیغ سلول های فتوولتاییک تعبیه شده در پنل های روی سقف پرداخته بودند. در رویداد مذکور توضیحات کاملی درباره اهمیت خرید سولار سیتی توسط این شرکت خودروسازی داده شد و ماسک گفت که اگر این ادغام به خوبی پیش نرود، عرضه این پنل های سقف خورشیدی جدید بسیار دشوار خواهد بود.

در طول مراسم، ماسک پیرامون قیمت این پنل ها صحبت هایی کرد. وی گفت: «هزینه نصب این پنل ها کمتر از سقف های متداول و هزینه برق خواهد بود» اما قیمت دقیقی را اعلام نکرد در نتیجه دشوار خواهد بود تا قیمتی برای هر خانه مشخص کرد. البته که ارائه یک قیمت مشخص به ازای هر فوت مربع می تواند مفید باشد. این شرکت، به جای همکاری با سازندگان، این پنل های سقفی را مستقیماً به مصرف کنندگان خواهد فروخت.

ایلان ماسک در یونیورسال استودیو

آن ها پیش از مراسم این سفال های خورشیدی را روی سقف خانه های سریال «کدبانوهای وامانده» نصب کرده بودند. و هیچکس تا پیش از حضور ایلان ماسک روی صحنه متوجه آن ها نشده بود چرا که این پنل های خورشیدی شباهت زیادی به سفال های معمولی و متداول دارند! و این دقیقاً همان چیزی است که تسلا و سولارسیتی به دنبال آن بودند.

سقف خورشیدی تسلا

در واقع، ماسک از خانه ای به سبک توسکانی با سفال های شیشه ای کارگذاشته شده روی سقف گاراژ رونمایی کرد که تشخیص آن که انرژی خورشیدی با چه چیزی جذب می گردد، به وسیله چشم غیرمسلح بسیار دشوار بود. باقی قسمت های خانه دارای همان سفال های متداول و معمولی بود و تسلا اشاره کرد که نصب این پنل های خورشیدی به مالکان خانه این فرصت را می دهد تا تنها به همان میزان که احتیاج دارند به نصب این پنل های خورشیدی بپردازند درحالی که منازلشان زیبا به نظر برسد. ماسک گفت: «مردم خانه هایشان را دوست دارند و ما نیز می خواهیم که آن ها را بهتر کنیم»

پاوروال 2

البته که این معادله نیازمند باتری هایی برای ذخیره انرژی در زمان غروب خورشید است. با در نظر گرفتن این نکته، تسلا نسخه جدید پاوروال خود را معرفی کرد. این شرکت اعلام کرد که 2 باتری لیتیوم-یون با ظرفیت 14 kWh در هر پک پاوروال وجود دارد)بیش از دو برابر ظرفیت نسخه قبلی) و این توانایی را خواهد داشت تا یک خانه با 4 اتاق خواب را روشنایی بخشیده و علاوه بر آن یخچال و سایر لوازم برقی را برای یک روز کامل روشن نگه دارد.

همچنین، پاوروال جدید، هم اکنون به یک مبدل (اینورتر) داخلی مجهز گردیده که برخلاف نسخه گذشته که به یک قطعه سخت افزاری جدا نیاز داشت، مستقیماً با سقف خورشیدی کار کرده و نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کند.

ماسک اعلام کرد که نصب این سفال(پنل) های شیشه ای خورشیدی از تابستان 2017 آغاز خواهد شد ضمن اینکه بر دوام این پنل ها اصرار بسیار زیادی داشت. او گفت «ما انتظار داریم که این پنل ها 2 تا 3 برابر بیشتر از آسفالت عمر کنند. اینها فرسوده نخواهند شد و تقریبا بی نهایت عمر خواهند کرد! زیرا از کوارتز ساخته شده اند»

تسلا یک سه ماهه قابل توجه را پشت سر گذاشت و برای اولین بار در 2 سال گذشته سود کرد. این شرکت همچنین در ماه گذشته اعلام کرد که کلیه وسایل نقلیه تولید شده از آن تاریخ، از سخت افزار لازم برای رانندگی کاملا خودران برخوردار خواهند بود.

منبع: Engadget

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.