نمایشگر Surface Studio : جادوی مایکروسافت برای ربودن دل خریداران

دسته بندی : کامپیوتر , ویژه , ویندوز بازدید: 1 30 اکتبر 2016 - ساعت 13:37:30 نویسنده :
نمایشگر Surface Studio

رونمایی از سرفیس استودیو مایکروسافت همه‌ی منتقدین را متحیر ساخت. نمایشگر Surface Studio از نوع PixelSense بوده و گستره وسیعی از رنگ‌ها را نمایش می‌دهد. با تِک میکس همراه شوید.

یکی از مهم‌ترین نکات برجسته Surface Studio مربوط به نمایشگر PixelSense آن می‌شود. نمایشگر غول آسای سرفیس استودیو، 28 اینچ بوده و رزولوشن آن از 4K هم بیش‌تر و نازک‌ترین LCD ساخته شده در این اندازه می‌باشد. مایکروسافت با توجه به آزمایش‌هایی که در کارخانه انجام داده تضمین می‌دهد که این نمایشگر بالاترین میزان صحت و دقت در رنگ را دارا می‌باشد. مایکروسافت تصمیم گرفته تا از رزولوشن 4.5K بهره ببرد و شانس شکست iMac با رزولوشن 5K را از دست بدهد. علت این انتخاب دست یافتن به فناوری جدیدی به نام True Scale می‌باشد. این فناوری باعث می‌شود که تمام نوشته‌ها و برگه‌ها با اندازه واقعی بر روی نمایشگر نشان داده شوند. اگر در تصویری 12 نقطه وجود داشته هنگام نمایش، همه آن‌ها حفظ خواهند شد. یکی از کارمندان مایکروسافت می‌گوید:

[quote] ما به راحتی می‌توانستیم اپل را در نبرد رزولوشن شکست دهیم ولی هنگام صحبت با سرپرست طراحی قرار شد که با مگاپیکسل و یا True Scale آن‌ها را شکست دهیم. پس تصمیم بر این شد که از فناوری True Scale بهره ببریم. ما از رزولوشن 4.5K به جای 5K بهره بردیم این رزولوشن برای ما 13.5 میلیون پیکسل به ارمغان آورد که حدود 1.5 میلیون از اپل کم‌تر بود ولی پیکسل بیشتر باعث ناپدید شدن خود پیکسل‌های اضافه می‌شد. از دست دادن این مقدار پیکسل در قیاس با فناوری که به نمایشگر افزودیم به هیچ عنوان مهم نخواهد بود. [/quote]

نسبت کنتراست تصویر در این نمایشگر 1100:1 می‌باشد. به راحتی می توان از تمام زوایا به این نمایشگر نگاه کرد بدون اینکه جزئیات را از دست بدهیم. نمایشگر قادر خواهد بود طیف وسیعی از رنگ‌ها را نمایش دهد که می‌توان به sRGB, DCI-P3 و Vivid P3-D65 اشاره نمود. هنگام نوشتن با قلم بر روی نمایشگر به راحتی می‌توانید مانند نوشتن بر روی کاغذ، دست خود را بر روی نمایشگر تکیه دهید.

[list icon=”momizat-icon-screen” icon_color=”#81d742″ ]نمایشگر 28 اینچی از نوع PixelSense,رزولوشن 4500×3000 با تراکم 192ppi,تنظیمات رنگ شامل sRGB, DCI-P3 و Vivid Color,پشتیبانی از لمس 10 انگشت به صورت همزمان,نسبت تصویر 3:2,قلم Surface Pen[/list]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.