مقایسه بتلفیلد 1 (Battlefield 1) روی PS4 و Xbox One

دسته بندی : ایکس باکس , بازی , پی سی بازدید: 1 31 اکتبر 2016 - ساعت 01:32:23 نویسنده :
مقایسه بتلفیلد 1

اگر قصد دارید میان دو نسخه کنسولی بازی بتلفیلد 1 یکی را انتخاب کنید اما نمی‌دانید کدام یک برای شما بهتر است، Digital Foundry تحلیلی را از مقایسه این دو نسخه برای شما تدارک دیده است. با تِک میکس و مقایسه بتلفیلد 1 (Battlefield 1) روی PS4 و Xbox One همراه باشید.

طبق این تحلیل، بتلفیلد 1 روی هر دو کنسول از “وضوح تصویر پویا” استفاده می‌کند و بسته به میزان شلوغی صحنه، وضوح را تنظیم می‌کند. در صحنه‌‌های عادی، نسخه PS4 وضوح 1000p دارد و در لحظات سنگین تا 900p پایین می‌آید. اما نسخه Xbox One وضوح پایه‌ای 900p را دارد که در صحنه‌های شلوغ و سنگین تا 720p پایین می‌آید. این تفاوت منجر به تولید صحنه‌های واضح‌تری در PS4 می‌شود که بافت‌های پیچیده‌تر تمیزتر به نظر می‌رسند. در واقع وضوح 1000p به 1080p بسیار نزدیک است. نسخه Xbox One تنها در لحظات معدودی که میدان دید کوچکتر و سطح جزییات پایین‌تر است به وضوح 1000 میرسد.

حالت تکنفره بتلفیلد 1 سرعت فریم 60 را برای هر دو نسخه در نظر دارد اما هر دو در لحظات شلوغ افت می‌کنند. گرچه این موضوع چندان محسوس نیست، اما به این معناست که اکشن بازی همیشه مثل ابریشم هموار نیست. نسخه ایکس باکس وان از این نظر برتری دارد، و نسخه‌ PS4 گاهی اوقات تا 14fps عقب می‌افتد. این موضوع واقعاً معامله را به هم نمی‌زند و نسخه PS4 نیز کاملاً قابل بازی است.

در حالت چندنفره اما نسخه PS4 تاخیر بیشتری دارد و گاهی اوقات تا 45-40 فریم در ثانیه و در لحظه‌هایی که اتفاقات زیادی در حال افتادن است، تا 30 فریم در ثانیه پایین می‌آید. این افت سرعت فریم در نسخه ایکس باکس وان کمتر حضور دارد. نتیجه تجریه بازی چندنفره روی Xbox One یقیناً هموارتر است.

در مجموع مقایسه بتلفیلد 1 ، از نظر سرعت فریم، نسخه Xbox One بهتر است، گرچه این برتری به بهای از دست دادن وضوح و کیفیت تصاویر بدست آمده است. اما این معامله‌ای معقول است زیرا بازی چندنفره بطور ایده‌آل سرعت بالاتری نیاز دارد، گرچه وضعیت روی هیچ یک از دو کنسول ایده‌آل نیست.

در حالت تکنفره اما وضع متفاوت است، در این حالت بازی ثُبات بیشتری دارد و سرعت فریم بهتر Xbox One به انداره کیفیت بهتر تصاویر در PS4 به چشم نمی‌آید.

یقیناً نسخه کامپیوتر این بازی چه از نظر وضوح و چه از نظر سرعت از هر دو نسخه کنسولی بهتر است، البته به شرطی که کامپیوتر به قدر کافی قدرتمند در اختیار داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به این بازی، بررسی آن‌را مطالعه فرمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.