خرید ایکس باکس وان S و اسکورپیو برای چه کسانی مناسب است؟

دسته بندی : ایکس باکس , بازی , ویژه بازدید: 1 31 اکتبر 2016 - ساعت 23:58:25 نویسنده :
خرید ایکس باکس وان

اواسط تابستان، مایکروسافت ایکس باکس وان S را منتشر کرد که 40% از ایکس باکس وان معمولی کوچکتر، از آن اندکی قوی‌تر و دارای طراحی زیباتر نسبت به آن است. با عرضه مدل S، تولید مدل‌ قبلی بلافاصه متوقف شد. اگر اسکورپیو در کار نبود، پیشنهاد ما خرید بدون معطلی S می‌بود، اما آیا خرید خرید ایکس باکس وان S حالا که می‌دانیم چیز زیادی تا عرضه کنسول ابر قدرتمند اسکورپیو باقی نمانده، معقول است؟ با تِک میکس همراه شوید.

خرید ایکس باکس وان S همین الان، یا صبر کردن تا کرسیمس 2017 برای اسکورپیو؟

اسکورپیو قرار است در کریسمس 2017 عرضه شود، گرچه تا این لحظه مایکروسافت تاریخ دقیقی را تعین نکرده اما حداکثر دو ماه تا عرضه آن باقی است. طبق ادعای مایکروسافت، اسکورپیو “قدرتمندترین کنسول بازی تاریخ” است؛ و این ادعا حقیقت دارد زیرا پردازنده گرافیکی 6 ترافلاپی این کنسول، تقریبا 1.5 برابر  4.14 ترافلاپ PS4 Pro قدرت دارد.  این موضوع، در کنار CPU هشت هسته‌ای آن، پشتیبانی از بازی 4k با سرعت فریم 60 و نیز واقعیت مجازی را به راحتی ممکن می‌کند (و با توجه به روابط حسنه فیسبوک و مایکروسافت، اگر اسکورپیو با Oculus Rift سازگار باشد، تعجب نخواهیم کرد). این تمام چیزیست که تاکنون راجع به اسکورپیو می‌دانیم، از قیافه یا قیمت دستگاه اطلاعاتی در دست نیست، اما از مصاحبه‌های مسئولان مایکروسافت چنین برمی‌آید که قیمت آن حدود 600 دلار خواهد بود؛ قیمتی بالا اما ایده‌آل برای سخت‌افزاری با این قدرت.

دانستن این نکته نیز ضروریست که هر دو کنسول ایکس باکس وان و اسکورپیو، دقیقاً بازی‌های یکسانی خواهند داشت و تمام بازی‌ها روی تمام دستگاه‌ها اجرا خواهند شد، اما بدیهی است که اسکورپیو کیفیت بالاتری را ارائه خواهد کرد. همچنین کنترلر (دسته)‌های ایکس باکس وان نیز با اسکورپیو سازگار خواهند بود.

از طرفی، با همین اطلاعات کمی که در دست داریم، می‌دانیم که اسکورپیو 1.5 برای PS4 Pro و 6 برابر ایکس باکس وان (و ایکس باکس وان S) قدرت دارد. اما برای استفاده بهینه از این قدرت، باید تلویزون 4k با پشتیبانی از HDR و نیز هدست واقعیت مجازی داشته باشید. زیرا در غیر این صورت، گرچه گرافیک بهتری را تجربه می‌کنید، اما از تمام ویژگی‌های کنسول کران‌قمت اسکورپیو استفاده نرکده‌اید؛ به عبارتی پولی که بابت این کنسول پرداخت‌اید هدر رفته است. بنابراین در اینجا به یک نتیجه گیری می‌رسیم: اگر تلویزیون 4k/HDR و هدست واقعیت مجازی، که گران هم هستند، ندارد (و قصد هم ندارید تهیه کنید)، Xbox One S انتخابی معقول برای شما خواهد بود.

کلام آخر: خرید ایکس باکس وان S و اسکورپیو برای چه کسانی مناسب است؟

اول از همه مشخص کنید که طرفدار پلی استیشن هستید یا ایکس باکس؟ اگر طرفدار پلی استیششن هستید، اشتباه آمده‌اید! بهتر اینجا را مطالعه کنید. اگر طرفدار ایکس باکس هستتید:

  1. در صورتی که تا کنون به خرید ایکس باکس وان اقدام نکرده‌اید، وضعیت مالی و امکانات خود را بسنجید. اگر تلویزیون 4k\HDR و واقعییت مجازی ندارید و قصد خرید آن‌ها را نیز ندارید، ایکس باکس وان S برای شماست. اما اگر تلویزیون 4k\HDR و واقعیت مجازی دارید یا اینکه استطاعت خرید آن‌ها را دارید، Scorpio برای شماست.
  2. در صورتی که قبلاً ایکس باکس وان خریده‌اید، بازهم وضعیت خود را بسنجید. در صورتی که تلویزیون 4k\HDR دارید (یا می‌توانید تهیه کنید)، ایکس باکس خود را (پس از تهیه بک آپ مناسب از پروفایل‌ها و اطلاعات درون آن) با قیمتی مناسب بفروشید؛ یقیناً وضع مالی شما به شکلی است که بتوانید هزینه باقی‌مانده برای خرید اسکورپیو را به آن اضافه کنید. اما اگر تلوزیون 4k\HDR و واقعیت مجازی ندارید و نقشه‌ای هم برای خریدن آن‌ها ندارید، به همین دستگاه فعلی کفایت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.