103.6 درصد از سود صنایع تلفن هوشمند در سه ماهه سوم 2016 در دستان آیفون

دسته بندی : تلفن همراه , کسب و کار , گوناگون , ویژه بازدید: 1 06 نوامبر 2016 - ساعت 11:33:20 نویسنده :
سود صنایع تلفن هوشمند

بر اساس آمار جدیدی که منتشر شده است اپل توانسته رکوردی تکرار نشدنی برجای بگذارد. اپل توانسته 103.6 درصد از سود صنایع تلفن هوشمند در سه ماهه سوم 2016 را کسب کند. برای اطلاعات بیش تر با تِک میکس همراه شوید.

بر اساس آماری که موسسه تحقیقاتی BMO Capital Markets ارائه کرده است اپل توانسته رکوردی دیوانه کننده در سه ماهه سوم سال 2016 برای خود ثبت نماید. اپل توانسته به تنهایی 103.6 درصد از سود صنایع تلفن هوشمند را کسب نماید. این در حالی است که سامسونگ تنها موفق به کسب 0.9 درصد سود بازار شده است.

حتما از خود می‌پرسید که اپل چگونه توانسته بیش از 100 درصد سود کسب نماید. سوال بسیار به جایی می‌باشد. شرکت‌های بزرگی همچون LG و HTC پول فراوانی در این بازار از دست داده‌اند و کاملا زیان ده بوده‌اند و نتوانسته‌اند فروش تلفن‌های خود را افزایش یا حتی همان اندازه قبلی نگه دارند به همین دلیل اپل توانسته از زیان دهی آن‌ها استفاده کرده و سود بیش‌تری را نصیب خود گرداند. فاجعه به وجود آمده برای گلکسی نوت 7 تاثیر بسیار خاص و ویژه‌ای در این رکورد تاریخی داشته است.

قضیه جایی جالب‌تر خواهد شد که بدانید کدام شرکت‌ها توانسته‌اند در این بازه زمانی تلفن بیشتری را تولید و به فروش رسانند. سامسونگ توانسته 21.7 از درصد از فروش را به خود اختصاص دهد. در مکان دوم اپل با تصاحب 13.2 درصد از تولید قرار گرفته است. همان طور که دیدید اپل با فروشی بسیار کمتر از سامسونگ توانسته سودی بیش از 100 برابر را کسب نماید. در صورتی که زیان حاصل از گلکسی نوت 7 را فراموش نماییم در خواهیم یافت که اپل توانسته با قیمت‌های بسیار بالای محصولاتش به جای آمار فروش بالا، سود حاصل را تا سر حد توان افزایش دهد.

طی دوره‌های گذشته هم اپل با تصاحب 90 تا 95 درصد سود بازار همواره به عنوان پر بازده‌ترین کارخانه معرفی می‌شد. اپل هیچ محصول ارزان و کم سودی را ارائه نمی‌دهد در حالی که سامسونگ با تنوع وسیعی از محصولات در بازار حضور دارد. این رکورد تاریخی در 13 سال اخیر برای اپل بی‌سابقه بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.