مقایسه گرافیک بازی Dishonored 2 روی پلتفرم‌های مختلف

دسته بندی : ایکس باکس , بازی , پلی استیشن , کامپیوتر , نینتندو بازدید: 71 26 نوامبر 2016 - ساعت 01:51:36 نویسنده :
بازی Dishonored 2

کارشناسان Digital Foundry در تحلیل خود از گرافیک بازی Dishonored 2 روی پلتفرم‌های مختلف، از عملکرد بازی حتی روی کامپیوترهای قوی، رضایت ندارند. با تِک میکس همراه شوید.

برای ساخت بازی Dishonored 2، استودیوی Arkane موتور Unreal Engine را کنار گذاشته و از موتو Void ساخته خودشان، که ورژن بسیار متحول شده موتور id Tech است، استفاده کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد این تغییر، نتیجه مساعدی در پی نداشته است، زیرا هر دو نسخه کنسولی و کامپیوتری بازی از مشکل سرعت فریم رنج می‌برند. پچی برای نسخه PC منتشر شده که برخی از این مشکلات را برطرف می‌کند، اما همه آن‌‌ها را حل نمی‌کند. طبق گفته کارشناسان در ویدیوی زیر، “گرچه سازندگان پچی برای بهبود این مشکل منتشر کرده‌اند، اما به نظر می‌آید که با کارت‌های گرافیک پرچمدار، سرعت فریمی را که انتظار داریم، دریافت نمی‌کنیم.”

طبق آزمایش‌های انجام شده، حتی با کارت گرافیک Titan X Pascal که بطور ویژه‌ای برای بازی 4k طراحی شده، سرعت فریم 60 در وضعیت ultra حتی روی وضوح 1080p تثبیت شده نیست.

بازی Dishonored 2

نسخه کنسولی بازی به سرعت فریم پایین‌تر 30 بسنده و در بیشتر مواقع آن‌را حفظ می‌کند، اما در لحظه‌های شلوغ، این میزان تا 20 فریم در ثانیه هم پایین می‌آید.

در تحلیل نسخه PS4 Pro بازی، اشاره می‌شود که “اگر نمایشگر 1080p و PS4 Pro داشته باشید هیچ بهره اضافی نخواهید برد. تنها راه فعال سازی supersampling، اتصال به تلویزیون 4K و تنظیم بر روی حالت 1080p است که خاصیت 4K را غیر فعال می‌نماید و هدف اصلی این تلویزیون را از بین می‌برد. ما این کار را نخواهیم کرد مگر اینکه بازی، سرعت فریم بیش‌تر یا بهبود کیفیت بصری را به دست دهد و Dishonored 2  هیچ یک از این موارد را فراهم نمی‌کند.”

ممکن است که وضعیت با پچ‌هایی برای بازی در آینده بهتر شود، اما تا این لحظه سازندگان از چنین پچ‌های صحبت به میان نیاورده‌اند. ویدیوی تحلیل گرافیک بازی Dishonored 2 را در ادامه مشاهده می‌فرمایید. با تمام این توضیحات، باید خاطر نشان شد که Dishonored 2 درست مثل قسمت قبلی، گیم‌پلی بسیار مبتکرانه و نوآورانه را ارائه می‌کند و میانگین امتیاز این عنوان، علی‌رغم تمام این ایرادات، نمره بسیار عالی 88 است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کافه پلی
۰۹ خرد ۱۳۹۶ س ۱۴:۵۹
پاسخ

مرسی از مطلب عاللیتون