ارزش سهام سامسونگ به بالاترین میزان خود در تمام دوران رسید

دسته بندی : کسب و کار , گوناگون , موبایل بازدید: 1 30 نوامبر 2016 - ساعت 22:50:29 نویسنده :
سامسونگ

در ماه آگوست، دو هفته پس از معرفی گلکسی نوت 7، قیمت سهام کمپانی به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید و به ازای 1480 دلار در هر سهم معامله شد، اما به محض مشخص شدن مشکلات جدی این فبلت، فروش سهام سامسونگ توسط سهام داران آغاز شد و در نتیجه این فروش سریع، 14 میلیارد دلار از ارزش بازار سهام شرکت کاسته شد. در ادامه با تک میکس همراه باشید.
علی رغم اینکه بدلیل مشکلات نوت 7 شرکت حدود 5 میلیارد دلار از فروش بالقوه خود را از دست داد، اما امروز صبح ارزش سهام سامسونگ به میزان 9 میلیارد دلار افزایش داشت. ثبت این رکورد بار دیگر ارزش شرکت سامسونگ را در بالاترین میزان خود در 40 سال گذشته قرار داد.
یکی از دلایل این افزایش ارزش، بیانیه شرکت مبنی بر بازگرداندن 50 درصد گردش مالی آزاد شرکت در سال 2016 و 2017 به سهام داران است که از طریق افزایش سود سهام و بازخرید سهام انجام خواهد شد. در همین راستا گفته شده سود سهام 2016 به میزان 36 درصد افزایش خواهد داشت.
ارزش سهام سامسونگ این تصمیم سامسونگ، ناشی از فشارهای صندوق پوشش سرمایه الیوت (hedge fund Elliott Management) مبنی بر افزایش ارزش سهام سهامداران است. این شرکت 6 درصد سهام سامسونگ را داراست و امیدوارست که سامسونگ را مجبور به بازپرداخت 75 درصد گردش مالی آزاد شرکت کند.
همچنین در تلاشی دیگر، یک گروه از سهامداران نهادی در تلاشند که با تغییر ساختار سامسونگ آن را به یک شرکت هولدینگ با یک واحد عملیاتی تبدیل کنند. این موضوع سبب قدرت بخشیدن به خانواده لی (موسسان سامسونگ) خواهد شد.
هر سهم سامسونگ در روز پنجشنبه با قیمت 1496.7 دلار معامله شد که در یک روز شاهد افزایش 4.2 درصدی بوده است! بدین ترتیب ارزش کل شرکت سامسونگ حالا به 224 میلیارد دلار رسیده است.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.