ساخت ویدئوهایی از آینده بوسیله هوش مصنوعی امکان پذیر شد

دسته بندی : علم و دانش , ویژه بازدید: 1 04 دسامبر 2016 - ساعت 21:31:07 نویسنده :
هوش مصنوعی AI

بسیاری از تجهیزات الکترونیکی قادر به ضبط لحظه ها بوسیله دوربین هستند، اما چه می‌شد اگر توان ضبط موقعیت هایی از آینده را داشتیم؟ این موضوع آنچنان هم که فکر می کنید دور از ذهن نیست! در تحقیقات جدید مهندسان دانشگاه ام آی تی، ساخت ویدئوهایی از آینده بوسیله هوش مصنوعی ممکن شده است. با تک میکس همراه باشید.
محققان بخش تحقیقات هوش مصنوعی دانشگاه MIT آمریکا (CSAIL)، یک الگوریتم پیچیده یادگیری طراحی کردند که قادر به نمایش ویدئوهایی ست که انتظار می رود در آینده اتفاق بیفتند.
پس از تمرین های بسیار(2 میلیون ویدئو)، سیستم هوش مصنوعی (AI) بوسیله به رقابت واداشتن دو شبکه عصبی، فوتیج هایی (هر تصویری که در فرآیند فیلم برداری ایجاد شده) تولید می کند.
یکی از آنها با پیش بینی اینکه کدام شی به قاب تصویر وارد می شود، صحنه ها را خلق می کند و دیگری برای بررسی کیفیت به خدمت گرفته می شود، وظیفه این شبکه تشخیص این است که تصاویر واقعی یا شبیه سازی شده هستند!
و ویدئوی مصنوعی تولید شده زمانی به عنوان یک خروجی موفق خواهد بود که شبکه چک کننده AI، تصور کند که فوتیج مذکور واقعی است.

ساخت ویدئوهایی از آینده بوسیله هوش مصنوعی این فناوری مسلما محدودیت های خودش را دارد و قادر به تولید ویدئوهای که بیش از 1.5 ثانیه به آینده می روند، نیست. و نتیجه کار هم آنچنان دیوانه کننده نیست: سیستم به هنگام حرکت اشیا متوجه حضور آنها نمی شود و تمایل به بزرگنمایی سایز آنها دارد.
با این حال آنقدر خوب طراحی شده که قادر به پیش بینی تصاویر نسبتا پیچیده ای همچون موج های ساحل یا قدم زدن انسان بر روی علف باشد.
در صورتیکه CSAIL موفق به گسترش پیش بینی ها و واقعی تر کردن هر چه بیشتر آن بشود، سیستم قادر به تاثیرگذاری بیشتر و دارای کاربرد گسترده تری خواهد بود.
برای مثال خودروهای خودران قادر به پیش بینی حرکت و موقعیت دیگر خودروها و عابران خواهند بود. همچنین می توان از آن در مصارف روزمره ای همچون اضافه کردن تصاویر انیمیشنی به تصاویر ثابت یا ویدئوهای فشرده بهره برد.
و در کل، بدون در نظر گرفتن شرایط، پیش بینی آینده به فهم اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است به هش مصنوعی AI کمک می کند. و این موضوع به درک اهمیت بینایی رایانه‌ای (computer vision) کمک می کند.

@
  • برچسب ها:
  • MIT

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.