اوپراتور AT&T آزمایش شبکه 5G را با کمک اینتل آغاز کرد

دسته بندی : علم و دانش , کامپیوتر , موبایل بازدید: 1 06 دسامبر 2016 - ساعت 17:05:25 نویسنده :
اوپراتور AT&T آزمایش شبکه 5G

قبل از هرچیز باید بگوییم که به هیچ وجه هیجان زده نشوید! زیرا زمان زیادی تا شکل گیری نهایی وعرضه عمومی نسل پنجم شبکه تلفن همراه باقی مانده است. چند ماه پیش ورایزن! بزرگترین اوپراتور آمریکا آزمایش شبکه 5G را آغاز نمود. حال نوبت AT&T دومین اوپراتور بزرگ آمریکاست که با آزمایش فناوری 5G وایرلس خودش، پهنای باند گیگابیتی را در سال های آینده برای گوشی های موبایل ما به ارمغان آورد. با تک میکس همراه باشید.
Att در وبلاگش آورده: آنها آزمایش پهنای باند 5G را از حالت آزمایشگاهی خارج و به کمک اینتل و اریکسون در دنیای واقعی تست خواهند کرد.
اِی‌تی‌اند‌تی در این تست، همچون ورایزن از فناوری موج میلی متری بهره خواهد برد. در این آزمایش، نسل پنجم شبکه های سیار در کنار یکی از ادارات شرکت اینتل در شهر آستین به کار گرفته خواهد شد.
ظاهرا AT&T کاملا طبق برنامه پیش می‌رود، زیرا این اوپراتور در اوایل سال جاری گفته بود که آنها در پایان ساری آزمایش نسل پنجم را انجام خواهند داد.
شرکت گفته که آنها علاقمندند تا نحوه عملکرد پخش ویدئوهای 4k را در این شبکه رصد کنند؛ اما مواردی دیگری همچون VoIP، دسترسی به اینترنت و دیگر اپلیکیشن های ارتباطی نیز بر روی آن تست خواهد شد. اما با توجه به اهمیت ویدئو در آینده صنعت موبایل، پخش ویدئوهای با کیفیت 4K یکی از زمینه های اصلی پروژه AT&T است.
باید اشاره کنیم که با وجود این آزمایش، تا مدت ها خبری از شبکه نسل پنجم نخواهد بود. استاندارد شبکه هنوز تعریف نشده که به معنی تکرار اتفاقاتی ست که بر سر شبکه نسل چهار شاهد آن بودیم.

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.