خودروی خودران انویدیا در دست ساخت است

دسته بندی : خودرو , علم و دانش بازدید: 1 11 دسامبر 2016 - ساعت 22:46:58 نویسنده :
خودروی خودران انویدیا

اگر در کالیفرنیا زندگی می کنید احتمالا خودرویی با لوگویی آشنا خواهید دید. سازمان وسایل نقلیه ایالتی به تازگی شرکت انویدیا را به لیست کمپانی هایی که اجازه تست خودروهای خودران در جاده هایشان را دارند، افزوده است. بنابراین احتمالا در آینده شاهد خودروی خودران انویدیا نیز خواهیم بود. با تک میکس همراه باشید.
این درحالی ست که انویدیا یک شرکت اتوموبیل سازی نیست (و عموما در زمینه ساخت تراشه های گرافیکی برای رایانه های شخصی شناخته می شود)، اما آنها پردازنده های مخصوص خودروهای خودران طراحی کرده اند و حالا آن را در خودروی متعلق به خود تست می کنند.
در ماه سپتامبر نیز انویدیا اعلام کرده بود که آنها در حال همکاری با Baidu برای خلق یک پلتفرم هوش مصنوعی AI برای خودروهای خودران هستند.
جدیت خودروسازان پیرامون خودروهای خودرانشان معمولا برای آزمایشات به کالیفرنیا ختم می‌شود. به تازگی نیز، سازمان وسایل نقلیه ایالتی به دو شرکت کوچک خودروسازی Wheego و Valeo برای انجام تست‌های لازم پیرامون خودروهایشان، مجوز لازم لازم را اعطا کرده است.
اما لیست کامل تر شرکت های این عرصه شامل نام های بزرگتری می شود همچون : گوگل، هوندا، فورد، مرسدس، بی ام دابلیو، انویدیا و ..
در ویدئوی زیر خودروی آزمایشی هوش مصنوعی انویدیا به نام BB8 را مشاهده می‌کنید که از یک انسان آموزش می‌بیند:

@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.