سیستم عامل Android Things گوگل معرفی شد؛ قدرت اندروید برای اینترنت اشیا

دسته بندی : علم و دانش , کامپیوتر , موبایل بازدید: 1 15 دسامبر 2016 - ساعت 01:38:53 نویسنده :
سیستم عامل Android Things

اینترنت اشیا (IoT) در حال حاضر سر وصدای بسیاری کرده و هرکسی تمایل به تجربه‌ی آن دارد. پیش از این شاهد تلاش های مایکروسافت برای ورود به موضوع اینترنت اشیا بوسیله ی ویندوز 10 و کورتانا بوده ایم. اما گوگل پیشتر به این عرصه پا نهاده و تمایل به یادآوری دوباره آن دارد! اگر به یاد داشته باشید در خبرها داشتیم که پلتفرم اینترنت اشیا گوگل با نام Brillo شناخته می شود. با تک میکس همراه باشید.
حال گوگل نام این پلتفرم را به Android Things تغییر داده، که نام بسیار ساده تر و به یادسپردنی تری است.
[quote]اینترنت چیزها یا اینترنت اشیا یک ارتباط درون شبکه ای بین دستگاه های فیزیکی همچون وسایل نقلیه، ساختمان ها و … دستگاه های الکترونیکی، نرم افزارها، سنسورها و اتصالات شبکه ای است که درآن تمامی این ها به اینترنت متصل شده و توسط یک موبایل یا تبلت قابل کنترل هستند.[/quote]Brillo براساس اندروید پایه ریزی شده بود اما بصورت ارتقا یافته! تا این امکان را به توسعه دهندگان بدهد که با بهره گیری از ابزارهای یکسان در اندروید، استفاده از آن را برای دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) آسان تر کنند.
امروز، گوگل پیش نمایش نسخه جدید توسعه دهنده ی Android Things را منتشر کرد، که البته بخشی از بروزرسانی ست.
در بخشی از این آپدیت شاهد بروزرسانی Weave هستیم، که گوگل آن را ابزاری برای برقراری ارتباط دستگاه های اینترنت اشیاه با یکدیگر می داند. اهمیت این بروزرسانی در این است که اکنون با استفاده از Weave می توان دستگاه های IoT را به سرویس های کلود همچون دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) متصل کرد.
که ترکیب آن با برنامه Actions on Google (برنامه گوگل که به توسعه دهندگان اجازه‌ی کامل کردن تجربیات دستیار گوگل را می دهد) منجر به نتایج بسیار جالبی خواهد شد.
در آینده باید منتظر خبرهای بیشتری از سیستم عامل Android Things باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.