تلویزیون 65 اینچی OLED ال جی با فناوری Crystal Sound نیاز به بلندگو ندارد

دسته بندی : علم و دانش , گوناگون بازدید: 1 05 ژانویه 2017 - ساعت 11:59:20 نویسنده :
تلویزیون 65 اینچی OLED ال جی با فناوری Crystal Sound

بهترین تلویزیون جهان توسط LG رونمایی شد. تلویزیون 65 اینچی OLED ال جی با فناوری Crystal Sound می‌تواند بدون بلندگو صدا تولید نماید! با تِک میکس همراه شوید.

این برای اولین بار است که شاهد تولید نمایشگری هستیم که می‌تواند صدا را از طریق نمایشگر تولید نماید! واقعا شگفت انگیز است. هیچ بلندگوی خارجی در کار نیست. کیفیت تلویزیون 65 اینچی OLED ال جی با فناوری Crystal Sound ، اولترا اچ دی می‌باشد. چگونه می‌تواند این کار را انجام دهد؟ این ویژگی مرهون طبیعت باریک OLED است. در واقع LED های ارگانیک می‌توانند مانند لایه های نازکی عمل کرده و صدا تولید نمایند! دو بلندگوی فوق باریک لرزش های اولیه را به نمایشگر عظیم منتقل می نمایند و در نهایت صدا تولید می شود. هنگامی تولید صدا از تمام سطح تلویزیون استفاده می شود.

شرکت LG Display می‌گوید به واسطه فناوری Crystal Sound می‌تواند صدای بسیار با کیفیت و تجربه‌ای خارق العاده را برای کاربران به ارمغان بیاورد. در واقع صدا از تصویری که مشاهده می‌نمایید ساطع می‌شود. همواره صدا از بخش کناری یا پایین نمایشگر منتشر می‌شد که در بسیاری از مواقع کیفیت لازم را نداشت. اما این بار صدا از خود تصویر منتشر می‌شود. تصور کنید که هنگام صحبت دو نفر در یک صحنه صدا دقیقا از دهان آن‌ها خارج می‌شود! با توجه به ضخامت اندک تلویزیون‌های OLED و محدودیت‌های موجود هنوز عمق صدا آنچنان که باید زیاد نیست ولی نوع صدای تولید شده بسیار خوب می‌باشد. به احتمال فراوان نسخه نهایی یا تکامل یافته‌تر در نمایشگاه CES 2018 حاضر خواهد شد.

در این نمایشگاه LG تنها نبوده و سونی هم از فناوری مشابهی در تلویزیون جدید Bravia OLED رونمایی کرده است. سونی هم نام فناوری خود را Acoustic Surface گذاشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.